به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا ، ترک های پوستی بر اثر چاقی و لاغری زیبایی پوست را در هنگام پوشیدن لباس های مجلسی و کوتاه از بین می برند.هرگز از ایجاد  ترک های پوستی ناراحت نباشید زیرا روش های مختلفی برایاز بین بردن ترک های پوستی برا اثر چاقی و لاغری وجود دارد. استفاده از مواد گیاهی و خانگی این ترک ها را از بین می برند. یک پیشنهاد عالی برای از بین بردن ترک های پوستی بر اثر چاقی و لاغری وجود دارد…

استریا، خطوط تقریباً فرو رفـته پوستی است که بیشـتر در نواحی تحـت کشــش به وجود می آیـد. این عـارضه بسیار شـایع است و در بسیاری از زنان در سنین جـوانـی و در دوران بارداری دیده می شود. با شـروع بلوغ جنسـی در بدن تحت تأثیر افزایش هورمون های جنسی تغـییراتی به وجود می آید. عـلاوه بر این تغــییرات، تغــییرات دیگـری نیـز بـه وقـوع مـی پیـوندد کـه از این گـروه می توان به ایجـاد خطـوط پوستی اشاره کرد. با شروع بلــوغ، جــثه افراد به طور سریع رشد می کند و این رشد در دخترها بارزتر است. چـون رشــد، سـریـع است پوسـت توانایـی وفـق دادن خـود با این تغییر جــثـه را ندارد و در نتـیجه، به علت شکسـتگی در فیبرهای الاسـتین که مسـئول کشـش پوسـت هستند، پوست در نواحـی تحت کشش دچار خطوطی می شود و معمولاً به رنگ سفید براق در می آید. این نشانه ها در ۳ نفر از هر ۵ خانم حامله ایجاد گشته و در بین دختران نوجوان که دچار جهش رشدی می شوند، شایع است.
چه افرادی بیشتر مستعد این عارضه هستند؟

– افراد با استعداد چاقی.

– افراد با رشد جسمی سریع به ویژه در بلوغ.

– افراد با بیماری غدد درون ریز مانند: سندروم کوشینگ ( پر کاری غده فوق کلیوی ).

-افرادی که به دلایلی از پماد یا کِـرِم های کورتون به مدت طولانی مصرف می کنند.

– خانم های باردار.

بعد از بــلوغ و پایان حاملگی ممکن است از وضوح این خطوط کاسته شود ولی از بین نمی روند و تا آخر عمرباقی می مانند. برای پیشگـیری از این عـارضه می توان از آماده کردن پوست برای افزایش وسعت آن، با چرب کردن و مـاساژ دادن مکرر سـود جست. البته در مواردی می توان از ویتـامـین E   برای پیشـگیری اسـتفاده کرد که باید تحـت نظـر پزشـک تجـویز شود. با توجه به راه های موجود و پیشنهادی برای بهبود ترک ها و پارگی پوست بعد از بارداری و چاق و لاغر شدن  برخی از آن ها اصلا تغییری روی پوست ایجاد نمی کنندو هزینه های بالایی دارند و نیاز به تجدید درمان در فاصله زمانی خاصی دارند.

اما یک پیشنهاد عالی که هم از لحاظ هزینه قابل انجام است و هم از نظر جواب دهی بسیار عالی است وجود دارد. برای بازسازی پوست بدن ، به کلاژن طبیعی و اسید های چرب امگا 3 ، 6و 9 نیاز دارد که همگی این ها در پیشنهاد ما که یک روغن طبیعی است وجود دارد. این روش مطمئن و موثر است. فقط باید 2/5 ماه روزی 2 بار این روغن را روی سطح مورد نظر ماساژ دهید.قبل از 1ماه تغییرات را روی پوست و ترک ها مشاهده می کنید
دارو جهت رفع ترک دست یا سینه یا پستان

کره کاکائو 70 گرم

روغن بادام شیرین 5 گرم

اکسید دوزنگ 0/1 گرم

برات دوسود 0/1 گرم

اسانس برگاموت 8قطره

طرز تهیه و روش استعمال :

داروهای فوق را با هم مخلوط کرده و جهت رفع ترک دست و یا پستان به موضع مالیده شود.

۱ ) روغن کرچک

روغن کرچک برای بسیاری از مشکلات پوستی از جمله چروک، خال های سیاه و گوشتی، نقاط سیاه روی پوست، خطوط اخم و کک و مک مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده همچنین برای از بین بردن ترک های پوستی نیز مفید است.

مقداری روغن کرچک را روی اثرات ترک پوست بمالید و به آرامی به صورت دایره ای برای مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه ماساژ دهید.
روی محلی که روغن زدید را با یک پارچه کتان نازک بپوشانید و گرم نگه دارید و بگذارید حداقل نیم ساعت بماند.
این عملکرد را روزانه و به مدت یک ماه انجام دهید تا نتیجه بهتری بگیرید.
۲ ) آلوئه ورا

خواص درمانی و صاف کنندگی آلوئه ورا می تواند به از بین بردن ترک های پوستی بر اثر چاقی و لاغری کمک کند. چند روش برای استفاده از این ماده وجود دارد.

شما می توانید مستقیما ژل درون آلوئه ورا، را روی ترک های پوستتان بمالید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند سپس با آب ولرم آن را بشویید.
یک روش دیگر اینست که ترکیبی از آلوئه ورا تهیه کنید. در این ترکیب یک چهارم پیمانه ژل آلوئه ورا، پنج کپسول ویتامین A و ده کپسول ویتامین E بریزید. این ترکیب را روی آثار ترک های پوستی بمالید و بگذارید مقداری بماند تا کاملا جذب بدنتان شود. این کار را روزانه انجام دهید.
۳ ) سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ سرشار از پروتئین است و برای از بین بردن ترک های پوستی بسیار کارساز است.

سفیده تخم مرغ را از زرده جدا کنید. نقطه ای از پوستتان که ترک دارد را به خوبی با آب تمیز کنید سپس با یک براش آرایشی، سفیده تخم مرغ را روی پوستتان بمالید.
بگذارید سفیده تخم مرغ روی پوست کاملا خشک شود سپس پوستتان را با آب سرد بشویید.
پس از این مرحله مقداری روغن زیتون روی پوست بمالید که آن را چرب و مرطوب کند و از حالت خشکی خارج شود.روزانه و به مدت دو هفته این عمل را انجام دهید.
۴ ) آبلیمو

یک روش ساده دیگر برای کاهش آثار ترک های پوستی استفاده از آبلیمو است. آبلیمو به صورت طبیعی اسیدی است و این خاصیت آن به درمان و کاهش آثار ترک پوست ، آکنه و سایر زخم ها کمک میکند.

مقداری آبلیموی تازه روی ترک های پوست بمالید. بگذارید ده دقیقه بماند تا به خوبی جذب پوستتان شود. سپس با آب گرم بشویید.
روش دیگر ترکیب آبلیمو و آب خیار است. به مقدار یکسان آب این دو میوه را با هم مخلوط کنید و ترکیب بدست آمده را روی خطوط بوجود آمده روی پوست، بمالید. پس از چند دقیقه آن را بشویید.
۵ ) شکر و روغن بادام

شکر سفید طبیعی یکی از بهترین درمان های آثار بوجود آمده در اثر ترک های پوستی می باشد. شما همچنین می توانید از شکر برای لایه برداری پوست استفاده کنید.

یک قاشق غذاخوری شکر را با مقداری روغن بادام و چند قطره آبلیمو ترکیب کنید. این ترکیب را روی ترک های پوستی بمالید.
روزانه این کار را انجام دهید و بگذارید چند دقیقه بماند. این کار را به مدن یک ماه تکرار کنید.